Informator Studenta Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

BaCa

BaCa (http://baca.ii.uj.edu.pl ) to automatyczna testerka zadań. Po przesłaniu kodu źródłowego zadania, system sam sprawdza, czy twój program działa poprawnie i w zależności od tego ile testów uda ci się zaliczyć przydziela odpowiednią ilość punktów. Działa tam też antyplagiatorka - pamiętaj więc o uczciwości!

Hasło

Hasło do BaCy dostaniesz od prowadzącego dany kurs (na początek z Programowania 1) w USOSwebie w zakładce sprawdziany. Niestety, nie jest to hasło globalne i każdy kurs ma osobne konto. W razie potrzeby, prowadzący grupę może zresetować ci hasło do konta.

Wysyłanie rozwiązań

Rozwiązanie należy opracować zgodnie z zasadami podanymi w treści zadania (zazwyczaj konieczne jest również spakowanie plików do postaci .zip). Bardzo ważne jest umieszczenie w rozwiązaniu odpowiedniego nagłówka - zazwyczaj komentarza zawierającego imię i nazwisko (czasami również nr grupy ćwiczeniowej). Następnie na podstronie wysyłanie rozwiązań należy wybrac odpowiednie zadanie, wybrać plik z dysku a następnie przesłać rozwiązanie klikając przycisk submit. Po przesłaniu zadania system automatycznie przechodzi na stronę z wynikami.

Status rozwiązania

Strona z wynikami prezentuje w tabeli wszystkie rozwiązania przesłane do sprawdzenia w systemie. Oprócz informacji o czasie wykonania, nazwie zadania, id czy rozmiarze pliku znajdziemy tutaj również status. Możliwe statusy:

Rankingi

Każdy ze studentów może sprawdzić swoje osiągniecia w porównaniu do innych w zakładce Rankingi. Rankingi prezentują zdobyte punkty oraz czasy wykonania programów poprzez poszczególnych użytkowników, jednak ich dane są anonimowe (prezentowane są tylko pseudonimy). Niektórzy prowadzący udostępniają również rankingi długości rozwiązania - nie są one brane pod uwagę przy ocenie.

Ogólna pomoc

Ogólna pomoc dostępna jest pod adresem https://sites.google.com/site/bacahelp/.

Bonus - Mam ten kod!

Na koniec drobna uwaga od nas - w czasie zmagań z BaCą nigdy nie zapominaj, że Masz ten kod!.